EĞİTİM İMECEMİZ MATEMATİK KAFE'YE HOŞ GELDİNİZ...

  • Anasayfa
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/matematikarge/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
ÜYELİK GİRİŞİ
MATEMATİK HİKAYELERİ
MAKALELER
EĞLENCELİ MATEMATİK
Maske Seti
KONU ANLATIM
SİTE HARİTASI
Zeynep Türkoğlu
zt2561532@gmail.com
Sevgiyi gölgeleyen neydi...
29/01/2019


İnsanları mutlu kılan en büyük ilke, elbette sevgi almak ve vermektir.
 
Sevgisiz bir insan, karanlık gecede elektriği kesilmiş bir ev misalidir.. Karanlıkta kaldığı için, önünü göremeyen ve bu sebeple, eşyalara hatta kendine zarar verenin durumu gibidir .. Aslında biz insanlar birbirimizin ışığını yok etmekteyiz. Neden? Hırs, ego, mal sevgisi için mi!, Oysaki bunlar bizi ayırdı, insan olduğumuzu kardeş olduğumuzu unutturdu. Bizler karanlığa gömüldük. Sevgiyi gölgeleyen bizim hırslarımız oldu. Dünyayı  kötü bir yer yaptık..
 
Oysaki biz misafiriz ve hepimiz sonumuzu bilmiyor muyuz. Bakın şuan ki yaşadığımız yeryüzüne, çıkan savaşlar, kavgalar, insanların birbirini yok etmesi, hepsinin başı  'SEVGİSİZLİK'. Sevgi yoksa, nefret vardır, hırs vardır kavga vardır, saygısızlık vardır ego ve hırs vardır.  Sevgisiz biri merhametsiz biridir.. Ve merhamet yoksa savaş vardır.
.
Dedim ya sonumuz belli şu yaşadığımız hayatı insan niçin güzelleştirmek yerine kanla üzerini örter.. Biz elimizden geldiği kadar herşeyi sevelim. Irk, din, dil, güzel, çirkin, ayırmadan. Yaz, kış, yağmur, kar demeden herşeyi sevelim.. Hatta kötüyü de sevelim kötü olmasa iyiliği görebilirmiydik ki.. O yüzden bir zamanlar sevgi ile var olan dünya nasıl sevgisizlik ile değişti ise, tekrar sevgiye dönmesi hiçte zor değil.
 
Zeynep Türkoğlu 


527 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

İnsan ilişkilerini sağlamlaştıran samimiyettir - 02/02/2019
Samimiyetin Önemi