• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
DESTEK OL
ÜYELİK GİRİŞİ
MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
OKUL BAŞARISI
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam202
Toplam Ziyaret1874560

Okullarda öğretilen matematik, çocukların seviyelerinin çok üstünde

bu matematik zor

 

Okullarda öğretilen matematik, çocukların zihinsel gelişim süreçlerinin çok üstünde


Milli Eğitim'in öğrenme güçlüğü konferansında, matematik dersi eleştirildi: Öğrettiğimiz matematik çocukların zihinsel gelişiminin çok üstünde.

Okullardaki matematiğin çocukların zihinsel gelişim sürecinin çok üstünde olması ve depresyon, çocuklarda öğrenme güçlüğüne yol açıyor.

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü ile Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite ve Özel Öğrenme Güçlüğü Derneği, Çocuklarda Özel Öğrenme Güçlüğü konulu konferans düzenledi.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ferhunde Öktem, şu bilgileri verdi:
...

Zekâları normal olmasına karşın bazı çocuklar, rakamları ve yazıları tersten okuyor, dört işlemi yapamıyor, gördüklerini ayırt edemiyor. Bazı çocuklar matematiği çok zor öğreniyor. Ancak bu durumdaki her çocukta öğrenme güçlüğü bulunduğu anlamı çıkarılmamalı. Okullarda öğretilen matematik, çocukların zihinsel gelişim süreçlerinin çok üstünde.

Biz havuz problemlerini her yıl öğretiriz, çocuk seneye unutur yine öğretiriz. Ezber çok çabuk unutulur. Gerçek matematik dehaları yaratmak istiyorsak, çocukları matematikle barışık hale getirecek programlar yapmamız lazım.

Solaklığın da beynin işlevleriyle ilgili olduğunu kaydeden Öktem, sol elini kullanan çocukların baskıyla karşılaştığını belirterek, solak çocuklar sağ ellerini kullanmaları için zorlanmamalı. Baskı, öğrenme güçlüğünü artırıyor uyarısında bulundu.
...

 
 
317 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın