EĞİTİM İMECEMİZ MATEMATİK KAFE'YE HOŞ GELDİNİZ...

  • Anasayfa
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/matematikarge/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
ÜYELİK GİRİŞİ
MATEMATİK HİKAYELERİ
MAKALELER
EĞLENCELİ MATEMATİK
KONU ANLATIM
SİTE HARİTASI

MATEMATİK ECZANEMİZDE ŞİFA BULANLAR-2

18/11/2020

MATEMATİK ECZANEMİZDE ŞİFA BULANLAR-2


13 yaşındayım matematik dersine o kadar çalışmama rağmen hiç aklıma bir şey girmiyor. Ne olur yardımcı olun. Çok zorlanıyorum. (Büşra)

Necip öğretmenim ben 13 yaşındayım. Büşra arkadaşımla aynı sınıftayım. Matematiği bana Hümeyra öğretmenim sevdirdi fakat bu sene ne kadar çalışsam da hiç bir şey anlayamıyorum. Bunun kendimden kaynaklandığına inanmıyorum, çok çaresizim. (Buket)

Cevap: Büşra ve Buket Hanımlar Merhaba. Hemen iyi gelecek mucize hapımız yok. Sitemizdeki ”Matematik Bir Oyundur (1), (2), ( 3 )yazılarını, ”Gençler Matematiği Tartışıyor” ”İlginç Matematik Anıları” ve sitemizdeki diğer yazıları sabırla okuyun. Çünkü erkekler belki öğrencilikten kurtulabiliyor ama bayanlar için kolay kolay kurtuluş yok. Çünkü ne kadar kaçarsanız kaçın bu gün öğrenci, yıllar sonra da anne olarak karşına çıkacak. İnanmazsanız sitemizdeki yazıların sonundaki yorumları okuyun. Çünkü yardım isteyenlerin çoğu çaresiz oldukları için çocuklarına nasıl yardımcı olmaları gerektiğini soran annelerden oluşuyor.. Sabırla sitemizi izlemeye devam edin, çünkü içindeki korkuları yenip uçuşa geçmek için önce içindeki korku buzlarını yavaş yavaş eritmeniz gerekiyor. Haydi bakalım, inanırsanız ve gayret ederseniz başarırsınız. Başardıktan sonra da matematikle ilgili güzel haberleri sitemizin yorum bölümüne yazarsınız..”

Matematikle Barışıyorum” kitabımı alıp okursanız o zaman daha da faydalı olur. Ama alma şansın yoksa sitemizdeki yazıların hepsini yavaş yavaş, sindire sindire okumanız da yeterli olur. Aradığınız yazı hangisi ben bilemem ama yazılardan mutlaka biri size yol gösterecektir. Nasıl herkesin hastalığına farklı ilaçlar iyi geliyorsa her öğrenciyi etkileyecek yazı farklı oluyor. Büşra ve Buket Hanım sakın pes etmeyin, inanırsanız başarırsınız!

Öğretmenim gerçekten benden kötüleri de varmış. Buket ile beraber bir kitap aldık, süper öğretiyor. Sizin de sayenizde yazılıdan yüksek not aldım. Çok teşekkürler … (Büşra, Buket)

BUKET’TEN YENİ YIL MESAJI!

Öğretmenim sağ olun matematiğimi düzelttim ama daha da düzelteceğim. Sınıfımdaki en yüksek not benim. Bütün arkadaşlarım bunu nasıl yaptığımı sordular. Ben de Necip öğretmenin sayesinde dedim. ÇOK ÇOK TEŞEKÜR EDERİM, BAŞARIM SİZİN SAYENİZDE 97 ALDIM.

Devamı

17 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın