• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
ÜYELİK GİRİŞİ
MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
OKUL BAŞARISI
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam507
Toplam Ziyaret1659925

Matematik temelim yok, ne yapmalıyım-2

18/07/2022

Matematik temelim yok ne yapabilirim 2

 

Matematik temelim yok, ne yapmalıyım-2


* Volkan -- Açık öğretim halkla ilişkiler mezunuyum 32 yaşındayım. Ben matematiği hiç bilmiyorum. Öğrenmek istiyorum sıfırdan. Neler yapmam gerekiyor. Neler tavsiye edersiniz. Yardımcı olursanız sevinirim.

* Merhaba Volkan Bey. Daha önce de sitemize sizin söylediğinize benzer şikayetler geldi. Önce bu tür şikayetleri, cevaplarını bir araya toplayıp yayınlayacağım. Daha sonra konu ile ilgili kendi görüşlerimi de sizinle ve sitemiz ziyaretçileri ile paylaşacağım. İlk yazımızı biraz sonra düzenleyip sitede yayınlayacağım. Başlığı ”Matematik Temelim Yok, Ne Yapmalıyım? ( 1 ) olacak. Daha sonra bu konuda sitemiz için yeni yazılar da yazacağım. Bizi izlemeye devam ediniz! Necip GÜVEN

* Merhaba Necip Bey. Yaşım 43, ismim H. A. Bursa`da özel bir firmada idareci olarak çalışıyorum. Bu sene TYT sınavına girdim. Sözel ağırlıklı tabi ki. Matematiği çok sevsem de, başarmak istesem de geçmişten gelen korkudan dolayı hep bir adım geri atmışımdır.

Matematik öğrenme yollarını ararken internette sizinle karşılaştım. Ne diyeyim fikirleriniz ve öğretme felsefeniz ilgimi çekti. Öğrenme ve öğretme yolundaki sizin gibi azimli insanları gördükçe, evet olacak diyorum sonunda. Yaptığınız ve yapacağınız tüm çalışmalar için şimdiden tşkler. Kitabınızı almak için ne yapacağımızı da söylerseniz sevinirim. SEVGİYLE KALIN H. A...

Necip Bey Merhaba. Kitabınızı okudum. Elinize ve beyninize sağlık. Sadece matematik değil, her şeyle ilgili tam bir motivasyon kitabı diyebilirim. Öğrenmek istediğim konu, (doğru mu anlamışım diye teyit anlamında soru); Yaşım 43, hayatın vermiş olduğu görevlerden dolayı, İşletme eğitimimi bırakıp evlendim. Sene 1984. O günden bu yana da okumak içimde hep bir uhde kaldı.

Bu sene TYT sınavına girdim. Gerçekten çalıştım. Ama matematik dersine değil tabi. Aradan bunca yıl geçmiş nasıl olur da geriye dönük bilgilere uğraşırım diye sordum kendime hep ve bu yüzden Türkçe, sosyal ağırlıklı çalıştım. Sınava 3 gün kala aklıma “her zaman ilk 5 soru akıl sorusudur, bir inceleyeyim dedim ve havuz, yaş, kesirlerle ilgili bölüme çalıştım, sabahlara kadar.

Ne mi oldu, 30 Türkçe sorusundan 26 net, 30 Sosyal sorusundan 25 net ve Matematikten o lokum sorulardan 5 tane yaptım ve 5'i de doğru çıktı. Durumum icabı A.Ö.F gideceğim inşallah. Orada da Matematik var ve bu kabus olacaktı benim için. İlk yaptığım şey google da şunları aramaya başladım. (matematik öğrenme teknikleri, kolay matematik vs) Bunların sonucunda size de ulaştım ve kitabınızı aldım ve okudum.

Kitapta aramama rağmen tekniklerle ilgili bilgi yok gibiydi. Şunu anladım sanıyorum. İlkokul kitaplarından başlayarak matematik dersine çalış. Hepsi bu mu? Mutlaka değildir diye size bu maili yazıyorum. Hepsi bu olmadığına göre başka nerelerde ve nelerde bu gizli şifreler. Bu arada bu öğrenme aşkım sadece benim için değil, 4 yaşındaki torunum için. Onun alt yapısını şimdiden yapıyorum. Kitabınız şimdi kızımda. Evet Necip hocam, başka, başka başka, başka başka, başka……Sevgiyle kalın H. A.

H. A. Bey Merhaba. Matematik öğrenmeye hazır hale geldiğinizi görüyorum. Evet, önce birinci sınıf 1.,2.,3.,4., ve 5. sınıf matematik kitaplarına sırayla başlayacaksınız. Takıldığınız yerde ``Hocam bu çeşit problemlerin çözümünün mantığı nedir diye soracaksınız. Ben de mantığını anlatacağım. Aferin, beyin tarlanızı çok iyi sürmüşsünüz. Artık matematiği öğrenmeniz çok kolay olacak.

İlkokul bölümünü bitirdikten sonra benimle işiniz bitecek. Çünkü ben sınıf öğretmeniyim, orta okul da benim uzmanlık alanım değil. Bu yüzden ilk okulu bitirip orta okul matematiğine gelince interntteki ve çevrenizdeki orta okul matematik öğretmenlerinden yardım alabilirsiniz.

Nasıl sağlıkta her doktorun bir uzmanlık alanı varsa, eğitimde ve matematikte de her eğitimcinin bir uzmanlık alanın vardır.

Şimdi hemen matematiğe birinci sınıfın konularından çalışmaya başlayınız. Sizi ancak orta okul kapsına kadar götürür, orta okul matematik hocalarına teslim eder geriye dönerim. Sıkıştığınızda bir e-mail kadar yakınınızdayım. Birlikte yapacağımız çalışmalar hem sizi hem de beni geliştirecek anlaşılan. Allah'a Emanet Olunuz.... Necip GÜVEN

Tekrar Merhaba H. A. Bey. Şunu hatırlatmayı unuttum. Web sitemizdeki tüm bölümlerdeki yazıları da (şiirler de dahil) okumayı ve incelemeyi unutmayınız. Çünkü orada da çok gizli şifreler var. Bu şifreler nedir diye sorarsanız bunu ben de bilmiyorum. Çünkü her insanın şifresi diğerine göre farklı olabiliyor. Sitemizde çok ilginç yazılar var. Okuyunca düşüncelerinizi sitenin yorum bölümlerinde de paylaşın ki sizin durumunuzda olan diğer insanlara da ışık tutmuş olursunuz. Selamlar...
 
850 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın