EĞİTİM İMECEMİZ MATEMATİK KAFE'YE HOŞ GELDİNİZ...

  • Anasayfa
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
ÜYELİK GİRİŞİ
MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam151
Toplam Ziyaret1107866

Kolay Yabancı Dil Öğrenme

31/12/2019

KOLAYCA İNGİLİZCE ÖĞRENME YÖNTEMLERİ-1

matematikkafe.com


Etikletler: İngilizce Öğrenmek, İspanyolca, Almanca, Fransızca, Arapça, Rusça, Çince, Japonca, YDS, LYS, YGS İngilizce Okulu, graded readers


Aşağıdaki ilkelerin hepsini bir anda uygulamak zorunda değilsiniz. Başlamak için bir kelime öğrenmek bile yeterlidir. En önemlisi yabancı dili kendi kendinize de öğrenebilirsiniz. Gerçekte dil öğretilmez, öğrenilir; yani başkasının öğrenmesi için ona yol gösterilir.

Altı çizilmesi gereken diğer bir nokta da; yabancı bir dili öğrenmek onu ana dilimiz gibi konuşmak demek değildir.

Bazı tavsiyeler...

Aynı amaca sahip kişilerle öğrenme grupları oluşturup ekip çalışması yapın. Yapılan araştırmalar en çok hafızada kalan bilginin başkalarına öğretirken öğrendiklerimiz olduğunu göstermektedir.

Okuyun! Bunun için, basitleştirilmiş hikaye kitapları ile başlanabilir veya kolaylaştırılmış cümlelerle haber okuyabileceğiniz newsinlevels.com sitesini kullanabilirsiniz.

≥ Her gün 5 dakika da olsa tekrara veya öğrenmeye zaman ayırın. Yabancı dil nankör bir beceri olduğundan, ara verildiğinde kolayca unutulur. 

≥ Kendi ana dilinizi önemseyin! 

≥ Yeni bir dili öğrenirken çoğu insan kelimeleri doğru söyleyemeyeceklerinden korkarlar. Yanlış da olsa düşüncelerinizi ifade edebilmek yeterlidir. Bu yüzden kesinlikle "yanlış yapacağım" diyerek utanıp çekinmeyin. Bilmediğiniz kelimeler olsa da, konuşun.
 

≥ Kolaydan zora doğru öğrenin! ( Konu sırası için TIKLAYINIZ )

≥ En çok kullanılan 700 kelimeyi öğrenin. Bir dilde konuşma dilinin yaklaşık %75’i ortalama 700 kelime ile gerçekleşmektedir. İlave olarak eğer en çok kullanılan 2500 kelimeyi öğrenirseniz, normal bir yazının %85 ini, anlayabilirsiniz.

2292 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın