• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
DESTEK OL
ÜYELİK GİRİŞİ
REKLAM ALANI-1

MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
OKUL BAŞARISI
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi18
Bugün Toplam501
Toplam Ziyaret2207676
İbrahim Demir
matematikarge@gmail.com
NECİP GÜVEN HOCAM MATEMATİK KAFE'YE SİNERJİ KATTI!
19/11/2023
necip hocam sinerji gorseli

Uzun yıllar yurt dışında çalıştıktan sonra ülkeme döndüm. Döndükten sonra ülkem için ne yapabilirim diye düşünmeye başladım. Ne yapacaksam ilk adımı bulmam gerekiyordu. Sonunda buldum ve www.matematikkafe.com sitesini kurdum. Ben o zamanlar Bilecik'te matematik öğretmeni olarak çalışıyordum. Önceleri web sitesinde tek başıma çalışıyordum. Matematikle ilgili makale yazmaları için en az 50 matematikçi ile görüştüm fakat bir netice alamadım. Yalnız bir matematik öğretmeni sitede tek makale paylaştı. Makalenin adı Matematik Zordur idi. Daha sonra matematik üzerine çalışmalar yapan Mehmet Ali Okur Hocamla tanıştım. Onu Bilecik'e davet ettim. Mehmet Ali Okur Hocam ile sohbet ederken Eskişehir'de matematik üzerine çalışmalar yapan Necip Güven hocamdan bahsetti. M.Ali Hocam'dan Necip Hocamın telefonunu aldım ve Necip Güven hocamla telefonla görüştük. Necip Hocam, telefonla görüşmenin yeterli olamayacağını söyleyerek beni Eskişehir'e davet etti. Yanımda iki arkadaşla birlikte Eskişehir'e gittik ve kendisi ile yüz yüze görüşme fırsatı bulduk. Necip Hocam bizi elinde bir çok kitap ve dökümanlarla karşıladı. Neler yapabiliriz diye uzun uzun sohbet ettik. Daha sonra daha geniş görüşebilmek için bir defa daha Eskişehir'e gittik. Necip Hocamın en beğendiğim yönü yalnız kendi çalışmalarını değil, ayrıca matematik alanında çalışma yapan tüm eğitimcileri topluma tanıtma gayretiydi. Necip Hocamda kendi yazdığı ve araştırma yazıları başta olmak üzere elinde çok yoğun paylaşım dosyaları vardı. Şöyle kabataslak bir hesap yaptık. Her hafta bir paylaşım yapsak elimizde 2-2.5 yıl yetecek döküman vardı.
 
 
Daha önce web sitesi için ben yana yakıla matematik makalesi ve araştırmaları ararken 2-3 günde bir makale paylaşmaya başlamıştık. Necip Hocamın Matematik Kafe ekibine katılması web sitesinde hemen sonuçlara yansımaya başladı. Sitemiz bir anda 20.000'ci sıralardan 10.000'inci sıralara geldi. Sürekli yükseliyordu. Kendisi enerji dolu, üretken ve çok çalışkan birisi olduğu için benim motivemi de hızla yukarılara taşıdı. Bir gün telefonda Necip Hocam, senin sayende sitemiz google'da yirmi binden onbininci sıraya geldi deyince bana, "Hayır, ne benim ne de senin sayende, bu başarı bizim sayemizde oldu. Çünkü senin web siten vardı ama matematikle ilgili makale bulmakta zorlanıyordun. Benim de bir çok matematik makalem ve araştırma çalışmalarım var ama ben de yayınlayacak web sitesi bulamıyordum. Sen 1 idin. Ben de 1 idim. Birbirimizle tanışmadan önce ikimizin toplam sayısal değeri 1+1=2 idi. Güçlerimizi birleştirince iki bir yan yana geldi 11 oldu. Bunun adı ekip çalışmasının gücü, yani ekip çalışması sinerjisi" dedi.
 
 
Daha sonra Necip Hocam ekibimize matematik öğretmeni Hatice Nurseven Evren Hocamı kazandırdı. İbrahim Hocam şimdi Hatice öğretmenimle 111 olduk dedi. Necip Hocam, arkasından şimdi Matematik Kafe'nin ekip başkanı olan Uçak Mühendisi Musa Yıldırım'ı ekibimize kattı.
 
 
Necip Hocamın diğer özelliği de özgüven kazandırmaya çalışması ve sorumluluk vermeye dikkat etmesi. Mesela Necip Hocam linkedin'de yaptığı görsellerin taslağını Necip Hocam hazırlayıp bana gönderiyordu. Başlarda bir görseli hazırlamak için en az dört beş defa yazışmak zorunda kalıyorduk. Necip Hocam her seferinde, "İbrahim Hocam, güneşi görmek istiyorsan gölgeden çık. Gelişmek istiyorsan sorumluluk almaktan korkma." diyordu. Necip Hocam bana insiyatif vere vere benim gelişmemi sağladı. Ekip çalışması gerçekten mükemmel bir şeymiş. Ve halen Necip Hocamla birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Buradan tekrar beni Necip Hocam ile tanıştıran Mehmet Ali Okur Hocama teşekkür ediyorum. 
 
 
Matematik kafe Koordinatörü ve Matematik Öğretmeni İbrahim DEMİR


73 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BİR BAŞKAN BİR DERNEK - 11/11/2023
RAMAZAN BAKKAL
ANNELER, ASLA BU GÖREVDEN KAÇAMAZSINIZ! - 03/01/2021
BAŞ ÖĞRETMENLERİMİZ ANNELER, ASLA BU GÖREVDEN KAÇAMAZSINIZ!
ANNELER, ÇOCUKLARINIZ VE TORUNLARINIZ RİSK ALTINDA! - 02/10/2020
ANNELER, ÇOCUKLARINIZ VE TORUNLARINIZ RİSK ALTINDA!
İşte Çözüm - 06/07/2020
İşte Çözüm
Akılsızlık insanı en büyük saadetten, en derin sefalete düşürür - 18/06/2020
Akılsızlık insanı en büyük saadetten, en derin sefalete düşürür
Matematik ve İletişim - 15/06/2020
Herkese güzel davran
Problemin arkasındaki güzelliği görebilirsen... - 12/06/2020
Problemin arkasındaki güzelliği görebilirsen, o problem senin şifan olur
Artık Bildiklerini Hayata Geçir - 09/06/2020
Artık Bildiklerini Hayata Geçir
Herkesin ideolojilere göre değil, evrensel yasalara göre yaşamaya hazırlanması gerekir - 23/05/2020
Hayat kanunları ihlal edildiği zaman bireysel ve toplumsal yıkımlar meydana gelir
 Devamı