EĞİTİM İMECEMİZ MATEMATİK KAFE'YE HOŞ GELDİNİZ...

  • Anasayfa
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/matematikarge/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
ÜYELİK GİRİŞİ
MATEMATİK HİKAYELERİ
MAKALELER
EĞLENCELİ MATEMATİK
Maske Seti
KONU ANLATIM
SİTE HARİTASI
Ramazan Bakkal
ramazanbakkal28@gmail.com
Ahmet Kabaklı’nın huzurunda…
16/11/2019
matematikkafe.com

Fuat-Sezginle-bilime-yolculuk

Önceki gün merhum Ahmet Kabaklı’nın kurucusu olduğu Türk Edebiyatı vakfında konuşmacı idim… Konferansa başlarken Kabaklı hoca arkamdaki fotoğraftan bana seslendi “Ramazan Bakkal, iyi yoldasın, bilim yolundan geri adım atma, biz bu vakfı Türk milletinin geleceği için çalışanları düşünerek kurduk, vakfı bu hale getirmek için bin bir çile çektik… Bir an bile aklından çıkarma…diye ikazda bulundu…
 
Ben bu duygularla kürsüye çıktım. Karşımdaki dinleyici grubunu şöyle bir sözdüm… Tek kelimeyle müthiş. Entellektüel seviyesi yüksek, kalem sahibi, etkili konuşan, ülkesi için çile çeken, gelecek için kafa yoran, nasıl daha iyi olur ülkemiz diye uykuları bölünen güzel insanlar…
 
Silivri’den Asım Onay, Avcılar’dan Halil Köse, Küçükçekmece’den Ali Baykan, Avukat Mehmet Çakırca, Avukat Ülkü Sarıtaş, Tekstilci Tuğba Süngü, Erguvan Sanat Merkezinden spîker Harun Yöndem, Hülya Yöndem, İsmail Yağcı, gazeteci-yazar Recep Aslan ve daha pek çok kıymetli insan bu konferansta yerlerini aldılar. Konuşmamız da beğenilmiş ki “İcatcılar İcatçıkaranlar” ın Başkanı Ahmet Çaylak bey “Çabaların kutsal denecek kadar önemli, dünkü konuşmanda söylediklerin harikaydı kutlarım. Yolun açık gayretlerin daim olsun.” diye yazdı face sayfama… Dostlar teşekkür ve tebriklerini ifade ettiler. Kişi kıyafetine göre karşılanır, konuşmasına göre uğurlanırmış… Çok iyi giyinmeyi beceremesek de konuşmada mahcup olmadığımız anlaşılıyor.
 
Konferans bittiğinde Kabaklı hoca seslendi: “Aferin çocuk. Biliyordum beni mahcup etmeyeceğini. Böyle bir kuruluşu meydana çıkarmak için gösterdiğimiz çabaların boşa gitmediğini bir kere hissettirdin… Yolun açık olsun.” dedi.
 
Ayrıca, bu konferansta Bilim Teknoloji Grubumuzda gönüllü çalışmak, katkı sunmak isteyen Avukat Ülkü Sarıtaş ve Tuğba Süngü gibi iki çok değerli hanımefendiyi tanımış olmanın sevincini ve dostlarımıza Bilim Teknoloji ve Derin Uykudaki İslâm Alemi’ kitabımızı imzalamanın hazzını yaşadım. Ahmet Kabaklı hocamızı, ölümüyle nöbeti devralıp ölümüne kadar hizmeti sürdüren Servet Kabaklı’yı rahmetle anıyorum. Bu konferansa ev sahipliği yapan Serhat Kabaklı ve eşi Yüksel Kabaklı’ya sağlıklı yıllar diliyorum.
 
Ne söyledim?
 
“Ahh, bizim parti bir iktidar olsa, her şeyi düzeltecek, memleket güllük gülistanlık olacak” diye düşünenler, partinizin programında, vaatlerinde bilime ne kadar yer verdiğine baktınız mı? Vaatler olsa bile takipçisi olacak mısınız? 70 yıla varan çok partili dönemde dinlediğimiz nutuklarla mı yetineceksiniz? Don-gömlek, patlıcan-domates satarak ancak bu kadar olunacağını siyasi liderlere anlatacak mısınız? dedim.
 
27 Mayısçıların Devrim otomobilini 120 günde hayata geçirdiklerini, bugünkü teknoolji ve mühirsilik birikimiyle yerli otomobili, motor ve makine sanayiini halledememenin bizim için büyşük bir nakısa olduğunu, Amerikan ajanlarının devrim otomobilinin seri üretimini engellemek için yaptıklarını anlattım.
 
Ramazan Bakkal 


271 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

İplik Eğirme Okulları - 26/08/2020
İplik Eğirme Okulları
İbrahim Kulaklı... Örnek bir insan. - 13/07/2020
İbrahim Kulaklı... Örnek bir insan.
Benim kundura mağazam var - 02/07/2020
Şimdi biz bilimi gündemin birinci maddesi yapalım, yarın sıkıntıya düşeriz dedikçe birileri “Biz Türk’üz. Müslümanız. Osmanlı torunlarıyız. 600 sene cihanı idare ettik” gibi övünmelerle karşılaşıyoruz.
Bilimperest - 28/06/2020
Bilimperest
PATOLOJİK DURUM - 17/06/2020
PATOLOJİK DURUM
Öyleyse nereden başlamalı? - 28/05/2020
Öyleyse nereden başlamalı?
Takım Tezgâhları konusunda yaptığımız çalıştay kitap haline geldi - 26/05/2020
Takım Tezgâhları konusunda yaptığımız çalıştay kitap haline geldi
Bilimi kavramak - 11/05/2020
Bilimi kavramak
DURMADAN İLERLEMEK PRENSİBİ - 11/05/2020
DURMADAN İLERLEMEK PRENSİBİ
 Devamı