Eğitim İmecesine Hoş Geldiniz... Matematikya

  • Anasayfa
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/matematikarge/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
Translate
Üyelik Girişi
Eğlenceli Matematik
Mat Konu Anlatım
Site Haritası
Necip Güven
necipguven1955@yahoo.com
Çarpım Tablosunu Öğretemedik Ama Atam Hala İzindeyiz!
06/03/2020
matematikkafe.com

vatanini-en-cok-ataturk

Türkiye garip bir ülke. Matematiksiz matematik hangi ülkede yapılır diye sorsalar, birinci sıraya Türkiye’yi yazarım. Çocuk gelişim uzmanlarının çocuklar için çok önemli ve gerekli gördüğü resim, müzik, beden eğitimi derslerinin matematik dersine feda edildiği bir ülkedir Türkiye ...
 
Beyni geliştirmede çok faydalı olan matematik dersinin körpecik beyinleri aptallaştırma aracı olarak kullanıldığı bir ülkedir Türkiye.
 
58 yıl bu ülkenin insanları arasında öğrenci ve öğretmen olarak görev yapan bir eğitimcinin matematikle ilgili araştırma ve paylaşımlarına kitabın kapağını açıp okumadan karşı çıkıldığı bir ülkedir Türkiye.
 
Koca koca adamların yer aldığı futbol kulüplerinde başarısızlıklarda en son oyuncular suçlanırken ufacık ufacık, körpe beyinlerin yer aldığı kurumlarda başarısızlığın nedeni olarak baş suçlu ilan edilen çocukların ülkesidir Türkiye.
 
Altlarında 2008 model arabalar, kafalarında 19.yüzyıl eğitiminden kalan basma kalıp öğretim yöntemlerine sahip büyüklerin yaşadığı bir garip ülkedir Türkiye..
 
Matematiğin mantığını bilmeyen ve öğrenmeye yanaşmayan (Gerçek matematikçileri tenzih ederim. Eğer onlar olmasaydı ben de matematiğin gerçek boyutunu öğrenip bir kitap yazamazdım. Onlar da olmasa matematik dersi hiç çekilmezdi.) matematikçilerin yaşadığı bir ülkedir Türkiye.
 
Öğrencilerini çok seven, yırtınırcasına çalışan, çırpınan fakat kendini geliştiremediği için öğrencilerine hiç bir şey öğretemeyen eğitimcilerin yaşadığı bir ülkedir Türkiye.
 
Kendisi bir şey üretmeyen, üretilen fikirleri de dinlemeden ve uygulamadan karşı çıkan eğitimcilerin ülkesidir Türkiye.
 
Dünya liginde top koşturma cesareti olmayan ve amatör kümesinde maç yapan takımlar gibi yapılan derecelerle (Şu sınavda Türkiye veya İl 1.,2.,3,……….99. diye) hava atılan bir ülkedir Türkiye.
 
Sınavlarda sayısal bölümleri kazanma bahtiyarlığına eren öğrencilerin üniversite eğitiminde bocaladığı acayip bir ülkedir Türkiye.
 
Popçuların, topçuların eğitimcilerden daha çok rağbet gördüğü bir ülkedir Türkiye. Ülkesinde bilim üreten insanlara fırsat tanımayıp yurt dışına kaçıran, daha sonra da onun o ülkede elde ettiği başarıya ”Bir Türkün Başarısı!” diye manşet atılarak övünç payı çıkarıldığı bir ülkedir Türkiye.
 
Cep telefonu ve bilgisayar kullanabilecek kadar zekası olan çocukların ve gençlerin uygun yöntemlerle % 100 öğrenmesi gereken ”Çarpım Tablosunu” öğretemeyecek kadar aciz kalmış eğitimcilerin ülkesidir Türkiye.
 
Bu işi ben çözdüm diyenlere ”Gel bakalım nasıl çözdün. Halep oradaysa arşın burada.” deme zahmetine katlanamayan bir ülkedir Türkiye.
 
Geleceğin kurtuluşunda tek ümit ışığı olarak görülen eğitimcilerin bile eğitimden ve öğretimden umudu kestiği bir ülkedir Türkiye.
 
”Hababam Sınıfı” türü, insanların beynini farkına varmadan insanların bilinçaltına başarısızlığı programlayan filimlerin güle oynaya seyredildiği bir ülkedir Türkiye.
 
Cem Yılmaz’ın eğitimle ilgili gerçekçi ve ağlanası esprilere gülebilen eğitimcilerin ülkesidir Türkiye.
 
Geri kalmasında bizden başka herkesin suçlu olduğu bir ülkedir Türkiye .
 
Aziz Nesin’in makaraya sarıp söylediği gibi ”Atam İzindeyiz! şiirindeki gibi eğitimcilerinin görevini yapmanın rahatlığı ve huzuruyla bol bol tatil yaptığı bir ülkedir Türkiye.
 
Tüm bunlara rağmen ümitsizliğe düşmeyen, eğitim için hala kahramanca çarpışan gerçek eğitim neferlerinin de bulunduğu bir ülkedir Türkiye.
 
Ümitsizlik yok, mücadeleye devam!… Kibrit kutusunda kalmış tek kibrit misali tek başımıza kalsak ta mücadeleye devam edeceğiz. Bir kibritin ne önemi var diye onu küçümseyenler çıkabilir, onu kırıp paramparça edebilir ama unutmayalım ki o kibritte yüzlerce hektarlık ormanı tutuşturacak enerji hala mevcuttur.
 
Yiğit düştüğü yerden kalkarmış. Tüm olumsuzluklara rağmen yine son ümit sensin. Kısaca dertte sende dermanda sende!…
 
Necip GÜVEN
 
NOT: Çarpım Tablosu dahil dört işlemde ezberi tamamen ortadan kaldıran ''Dört İşlem Matematik Satrancı'' projem hazır bekliyor. Onu topluma tanıtma hazırlıklarımız devam ediyor.
 
Oracle Ceosu Laryy Ellison ''BİR YENİLİK YAPTIĞINIZ ZAMAN, İNSANLARIN SİZE DELİ GÖZÜYLE BAKMALARINA HAZIR OLUN!'' diyor.
 
MATEMATİK KAFE OLARAK , KARANLIĞA KÜFRETMEK YERİNE ARD ARDA MUMLAR YAKARAK MATEMATİK ALANINDAKİ KARANLIKLARI AYDINLATACAĞIZ:
 
MATEMATİK KAFE'Yİ İZLEMEYE DEVAM EDİNİZ!  


110 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

MATEMATİKTE EZBER ÖĞRENCİYE ZULÜMDÜR! - 29/03/2020
MATEMATİKTE EZBER ÖĞRENCİYE ZULÜMDÜR!
AŞKIMIZ MATEMATİK - 29/03/2020
AŞKIMIZ MATEMATİK
Birincilerin Gözüyle Başarı - 29/03/2020
Birincilerin Gözüyle Başarı
MATEMATİK VE EZBER BİR ARADA BULUNMAZ! - 29/03/2020
MATEMATİK VE EZBER BİR ARADA BULUNMAZ!
DENKLEMLE ÇÖZÜLEN PROBLEMİN MANTIKLA ÇÖZÜMÜ! - 28/03/2020
DENKLEMLE ÇÖZÜLEN PROBLEMİN MANTIKLA ÇÖZÜMÜ!
EKOK'UN MANTIĞINI EŞİME NASIL ANLATTIM? - 28/03/2020
EKOK'UN MANTIĞINI EŞİME NASIL ANLATTIM?
YOKSA SEN MATEMATİĞİ SEVDİREN ADAM MISIN? - 22/03/2020
YOKSA SEN MATEMATİĞİ SEVDİREN ADAM MISIN?
MATEMATİĞİ SEVDİREN ADAM İLE MATEMATİK RÖPORTAJI! - 22/03/2020
MATEMATİĞİ SEVDİREN ADAM İLE MATEMATİK RÖPORTAJI!
MATEMATİKTEN NEFRET ETMEK İSTEYEN ÖĞRENCİLERE TAVSİYELER! - 19/03/2020
MATEMATİKTEN NEFRET ETMEK İSTEYEN ÖĞRENCİLERE TAVSİYELER!
 Devamı