• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
DESTEK OL
ÜYELİK GİRİŞİ
REKLAM ALANI-1

MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
OKUL BAŞARISI
PSİKOLOJİ
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam246
Toplam Ziyaret2553884
Necip Güven
necipguven2008@gmail.com
MATEMATİKTE DEĞİŞİMLER DÜŞÜNCEYLE BAŞLAR!
22/04/2020
 sadece-bir-bukumle

2004 Yılında Matematikle Barışıyorum kitabımın ilk baskısı çıktı. Daha sonra iletişim fakültesinde okuyan oğlum https://matematigisevdirenadam.wordpress.com adında bir web sitesini açtı. Bu web sitesi hem bana hem de bu siteyi izleyen öğrencilere çok şey kattı.
 
Matematikle Barışıyorum kitabımı okuyan bir çok kişi matematikle barıştı. Bu benim için hiç sürpriz değildi. Çünkü yazdığım kitap, yıllarca internette araştırmalarım, toplumun her kesimiyle yaptığım yüz yüze görüşmeler ışığında öğrencilik ve öğretmenlik yıllarımdaki tecrübelerle harmanlanarak yazılmış bir kitaptı.
 
Fakat web sitemde benden yadım isteyen üç öğrencinin kitabımı okumadan yalnız web sitemde okumalarını önerdiğim yazıları okuyarak matematikle barışmaları beni çok şaşırttı ve sevindirdi.
 
Bu sitede öğrencilerin bana verdiği en önemli ders ''Her şeyin beyinde başlayıp, beyinde bittiği'' gerçeğidir.
 
Bu çarpıcı yazışmaları sizlerle paylaşmayı düşündüm.
 
* Merhaba, ben Sıla. Matematikten çok korkuyorum. 6. sınıfa gidiyorum. Derslerde başarılıyım ama sınav önüme gelince ağlayacağım çıkıyor ve ağlıyorum, dikkatimi sınava veremiyorum. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. (Sıla 6 Mayıs 2008)
 
* Merhaba Sıla. Siteyi bölüm bölüm şiirlerde dahil sabırla sonuna kadar oku. Aradığın cevabı bu yazıların birinin içinde mutlaka bulacaksın. Daha sonra da benim ”Matematikle Barışıyorum” kitabımı okursun… Ondan sonra da olursun bir füze … Daha sonra da yaşadığın güzel gelişmeleri sitemizin yorum köşesinde paylaşırsın. Korkularının yendiğinde başarılı olacağına inanıyorum. Eğer yaşadığımız her başarısızlık hayatımızın sonu olsaydı çevremizde çok az başarılı insan olurdu. Sana bir sır vereyim mi? Ben bile öğrenciliğimde çok parlak bir öğrenci değildim. Daha sonra zar zor okuyup öğretmen oldum. Öğretmenken kitap okuyarak kendimi geliştirdim. Ve ”Matematikle Barışıyorum” adlı kitap bile yazdım. Yıllar sonra rastladığım okul arkadaşlarıma yazdığım kitabı gösterince şaşkınlıktan gözlerinin faltaşı gibi açılışını senin de görmeni isterdim. Daha sonra ”Bu kitabı hakikaten sen mi yazdın?” diye şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar. Sana inanıyorum ve bir daha ki sefere güzel haberlerini, bekliyorum. Necip GÜVEN Eskişehir
 
* Merhaba, ben Sıla. Daha önce yardım istemiştim bana çok yararı oldu. Matematikten artık korkmuyorum sınav notlarımda düzeldi. Size çok teşekkür ederim darısı diğer arkadaşlarıma… (Sıla 9 Haziran 2008)
 
* 13 yaşındayım matematik dersine o kadar çalışmama rağmen hiç aklıma bir şey girmiyor. Ne olur yardımcı olun. Çok zorlanıyorum. (Büşra 12 Kasım 2008)
 
* Necip öğretmenim ben 13 yaşındayım. Büşra arkadaşımla aynı sınıftayım. Matematiği bana Hümeyra öğretmenim sevdirdi fakat bu sene ne kadar çalışsam da hiç bir şey anlayamıyorum. Bunun kendimden kaynaklandığına inanmıyorum, çok çaresizim. (Buket 12 Kasım 2008)
 
* Büşra ve Buket Hanımlar Merhaba. Hemen iyi gelecek mucize hapımız yok. Sitemizdeki ”Matematik Bir Oyundur (1), (2), (3) yazılarını, ”Gençler Matematiği Tartışıyor” ”İlginç Matematik Anıları” ve sitemizdeki diğer yazıları sabırla oku. Çünkü erkekler belki öğrencilikten sonra kurtulabiliyor ama bayanlar için kolay kolay kurtuluş yok. Çünkü ne kadar kaçarsan kaç bu gün öğrenci, yıllar sonra da anne olarak karşına çıkacak. İnanmazsan sitemizdeki yazıların sonundaki yorumları oku. Çünkü yardım isteyenlerin çoğu çaresiz oldukları için çocuklarına nasıl yardımcı olmaları gerektiğini soruyorlar.
 
Sabırla sitemizi izlemeye devam et, çünkü içindeki korkuları yenip uçuşa geçmek için önce içindeki korku buzlarını yavaş yavaş eritmen gerekiyor. Haydi Büşra, inanırsan ve gayret edersen başarırsın. Başardıktan sonra da matematikle ilgili güzel haberleri sitemizin yorum bölümüne yazarsın.” Matematikle Barışıyorum” kitabımı alıp okursan o zaman daha da faydalı olur. Ama alma şansın yoksa sitemizdeki yazıların hepsini yavaş yavaş, sindire sindire okuman da yeterli olur. Aradığın yazı hangisi ben bilemem ama yazılardan mutlaka biri sana yol gösterecektir. Nasıl herkesin hastalığına farklı ilaçlar iyi geliyorsa her öğrenciyi etkileyecek yazı farklı oluyor. Büşra Hanım pes etme, inanırsan başarırsın!
 
* Öğretmenim gerçekten benden kötüleri de varmış. Buket ile beraber bir kitap aldık, süper öğretiyor. Sizin de sayenizde yazılıdan yüksek not aldım. Çok teşekkürler …(Büşra, Buket 2 Aralık 2008)
 
Buket’ten Yeni Yıl Mesajı!
 
* Öğretmenim sağ olun matematiğimi düzelttim ama daha da düzelteceğim. Sınıfımdaki en yüksek not benim. Bütün arkadaşlarım bunu nasıl yaptığımı sordular. Ben de Necip öğretmenin sayesinde dedim. ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM, BAŞARIM SİZİN SAYENİZDE 97 ALDIM. 6 Ocak 2009
 
Kaynak: https://matematigisevdirenadam.wordpress.com 


2693 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

MATEMATİK TRAVMALARIMIZI RUMUZLU PAYLAŞALIM. - 18/05/2024
MATEMATİK TRAVMALARIMIZI RUMUZLU PAYLAŞALIM.
ÖNYARGI, ÖĞRENİLMİŞ BİR ÖZELLİKTİR - 12/05/2024
ÖNYARGI, ÖĞRENİLMİŞ BİR ÖZELLİKTİR
BASKETÇİ TOPU POTAYA ATA ATA, - 07/05/2024
BASKETÇİ TOPU POTAYA ATA ATA,
ÇARPIM TABLOSUNDA ARTIK EZBERE SON VERİYORUZ! - 28/04/2024
ÇARPIM TABLOSUNDA ARTIK EZBERE SON VERİYORUZ!
MATEMATİKTE ÇANLAR KIZLAR İÇİN ÇALIYOR! - 21/04/2024
MATEMATİKTE ÇANLAR KIZLAR İÇİN ÇALIYOR!
GEÇİM DENKLEMİ! - 14/04/2024
GEÇİM DENKLEMİ!
BAŞARIYA GİDEN YOL KESE FORMÜLÜNDEN GEÇER! - 27/03/2024
BAŞARIYA GİDEN YOL KESE FORMÜLÜNDEN GEÇER!
POPÜLER MESLEKLER MASALI - 06/03/2024
POPÜLER MESLEKLER MASALI
MATEMATİKLE BARIŞMAYA DAVET EDİYORUZ! - 28/02/2024
MATEMATİKLE BARIŞMAYA DAVET EDİYORUZ!
 Devamı