• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
DESTEK OL
ÜYELİK GİRİŞİ
REKLAM ALANI-1

MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
OKUL BAŞARISI
PSİKOLOJİ
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi20
Bugün Toplam644
Toplam Ziyaret2433511

İnanmanın-başarıya-etkisi

matematikkafe.com

İNANMANIN BAŞARIYA OLUMLU VE OLUMSUZ ETKİSİ! (*)


İNANMANIN BAŞARIYA OLUMLU VE OLUMSUZ ETKİSİ!


İnanmadığımız bir şeyi asla ve asla başaramayız! Bir yetenekteki eminlik düzeyi ne kadar güçlenmişse onun gerektirdiği emek o kadar azalacaktır! İnançlıysak hiçbir şey olanaksız değildir! Başarabileceğimize ne kadar inanıyorsak başarma ihtimalimiz o kadar fazladır! İnancımız ne kadar güçlüyse ruhumuza o kadar güç verilecek, o kadar az emekle aynı işi yapabilecek, çevresel faktörler yardımımıza koşacak ve kaderimiz o ölçüde isteklerimize göre belirlenecektir!

...Karşımıza çıkan güçlük ne kadar büyükse onu yenmemizi sağlayacak inancı o kadar geliştirmeliyiz! Başaracaklarına inananların başarmalarının nedeni, sadece, inançların onlara verdiği cesaretle çok çalışmaları değildir! İnanmanın, tüm evreni, tüm iç ve dış şartları insana destek olacak şekilde harekete geçirmesidir! İnancımız zihnimizin simyacısıdır! İnançlarımız düşüncelerimizle karıştığında, bilinçaltımız anında titreşimi alır, manevi eşdeğerine çevirir! İnanç olumlu heyecanların içinde en güçlüsüdür!

İnanç, kendi kendine telkin prensibiyle bilinçaltına sürekli olumlu sözler vererek ya da talimatları tekrarlayarak yaratılan zihinsel bir durumdur!

Kendi kendimize telkin yaparak bilinçaltımızı istediğimiz şeyi alacağımıza inanmaya ikna edebiliriz! Bilinçaltımız bunu işleyerek bize inanç ve arzu ettiğimiz şeyi elde etmemiz için kesin planlar olarak geri gönderecektir! İnanç isteyerek oluşturabileceğimiz zihinsel bir durumdur ve iradeye bağlı olarak geliştirilebilir! İnancımızı isteğimize bağlı olarak değiştirebilmek için tek yöntem olumlu talimatları bilinçaltımıza sürekli tekrarlayarak vermektir!

Örneğin, ünlü bir suçbilim uzmanı, “İnsanlar suçla ilk karşılaştıklarında ondan tiksinirler! Eğer bir süre daha suçla ilişkileri olursa, ona alışırlar ve tahammül ederler! Eğer bir süre daha suçla ilişkileri olursa sonunda onu benimser ve etkisi altına girerler” demektedir! Zihin sürekli olarak tekrar ettiği şeyi inanca dönüştürür! Bilinçaltına tekrar tekrar gönderilen bir düşünce dürtüsü, sonunda bilinçaltı tarafından kabul edilir ve bilinçaltı bu düşünceyi mümkün olan en pratik şekilde fiziksel eşdeğerine dönüştürür! Güçlü duygu ve sarsılmaz bir inançla birleşen bütün düşünceler kendilerini gerçekliğe dönüştürür! Düşünceler ne kadar heyecan dolu ve duygu yüklü ise fikirlere canlılık ve hareket kazandırırlar!

...Olumlu inançlar olumlu olaylara, olumsuz inançlar da olumsuz olaylara sebep olur! İnançlarımızın derecesi ne kadar güçlü ise gerçekleşmesi de o kadar kesindir! Biz neye inanıyorsak O’yuz! Kendimizin ne ve kim olduğunu düşünüyorsak O’yuz! Güçlü duygu ve sarsılmaz bir inanç oluşturarak hayatımızda istediğimiz değişikliği yapabilir istediğimiz gibi bir insan olabiliriz! Aynı şekilde olumsuz inançlarımız da ne kadar güçlüyse o kadar başarısızlık ve kötü talihle karşılaşacağız demektir!
 
...

...
Mükemmellik uygulamayla gelecektir!


Sadece talimatları okumak yetmez, uygulama yapmak şarttır! Zihnimizi olumlu ve olumsuz düşünceler doldurur ve bu düşünceler tekrarlandıkça inançlarımıza dönüşür! Zihinde olumlu düşünce ve inançlarımız baskınsa sonuçlar da olumlu olacak, olumsuz düşünce ve inançlarımız baskınsa sonuçlar da olumsuz olacaktır! Bu inançlarımız zamanla bizim gerçekliğimiz olarak karşımıza çıkacaktır! Günümüzde çevremiz bize sürekli olarak olumsuz düşünceleri aşılamaktadır! Çevremizdeki insanlara baktığımızda, onların konuşmalarına kulak verdiğimizde, gazeteleri okuduğumuzda, televizyon seyrettiğimizde vb. zihnimize giren düşüncelerin büyük bir çoğunluğu olumsuzdur! Bunlar zamanla tekrar tekrar zihinlerimize gönderilerek inançlarımız haline gelmekte ve olumsuz bir toplum meydana getirmektedir! Eğer bizler bilinçli olarak zihnimize olumlu düşüncelerle besleyip onları güçlü inançlar haline dönüştüremezsek yaşadığımız hayat çekilmez bir hal alacak ve olumsuzluğumuz gün be gün artacaktır!

Ne acıdır ki insanlarımız bunun gerçek manada farkında değiller! İnsanlara sorduğunuzda büyük bir çoğunluk size – görünüşleri ve konuştukları olumsuz olduğu halde- ne kadar olumlu olduklarını sizlere anlatacaklardır! Olumlu düşünce ve inançları baskın hale getirmek için destekleyip geliştirmek, olumsuz duyguları ise zayıflatarak ortadan kaldırmak gerekir! Olumlu düşüncelerin baskın olduğu bir zihin güçlü bir inanç oluşturmak için elverişli bir ortam sağlar!

İnanç, bilimin kurallarıyla incelenemeyen tüm mucizelerin ve tüm gizemlerin temelidir!


İnanç, başarısızlığın bilinen tek panzehiridir! İnanç, sınırlı insan zihninde yaratılan sıradan düşünce titreşimini manevi eşdeğerine çevirir! İnsan kendi kendine tekrar ettiği şeye, doğru olsun ya da olmasın, en sonunda inanır! Eğer bir insan bir yalanı durmadan tekrar ederse sonunda yalanın gerçek olduğunu kabul edecektir! Üstelik bunun doğru olduğuna inanacaktır! Her insan, zihnini işgal etmesine izin verdiği egemen düşünce yüzünden şu anda olduğu insandır! İnsanın bilerek zihnine yerleştirdiği ve teşvik ettiği, bir veya daha fazla duyguyla karıştırdığı düşünceler, kişinin her hareketini, davranışını ve işini yöneten ve kontrol eden güdüleyici gücü oluşturmaktadır! 

KAYNAK: Adem ALTAY