• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
DESTEK OL
ÜYELİK GİRİŞİ
REKLAM ALANI-1

MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
OKUL BAŞARISI
PSİKOLOJİ
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi11
Bugün Toplam552
Toplam Ziyaret2503931

Sıfırlama-yöntemi-4

matematikkafe.com

Önceki Sayfa

Sıfırlama Programı-4 ( Sıfırlama Nedir? )

Sıfırlama yöntemi ile ilgili sık sorulan sorular (devamı)

Hazırlayan: Davut Aksoy

-Sanırım şimdi öğrencilerin etkili bir şekilde nasıl çalışmasının anlatılacağı yöntemi konuşmaya geçiyoruz. Peki sıfırlama programı nedir? İsmi niçin sıfırlamadır?

Sıfırlama programı, YKS-ALES-TÖS-KPSS-DGS vbg sınavlara hazırlıkta, verimli ders çalışma tekniklerini içeren, sistematik bir ders çalışma programıdır. Program ismi, yanlış olarak tespit edilen her şeyin en aza indirilerek, ortadan kaldırma düşüncesinden hareketle, sıfırlama olarak belirlenmiştir. Sıfırlama programı, sıfırdan başlama programı değildir; aksine, yanlışlar tespit edildikten sonra, yanlışları sıfırlama programıdır.

-Dershanelerde yapılan etütlere ne dersiniz?

YKS-ALES-TÖS-KPSS-DGS vbg sınavlara hazırlıkta, dershanelerin üzerinde önemle durduğu konulardan biri de, etüt çalışmalarıdır. Dershanelerde oluşturulan etüt ortamları, özü itibariyle faydalı çalışma ortamlarıdır. Sınavlara hazırlanan öğrencilerin, aynı kaderi paylaştıkları arkadaşlarıyla, zaman zaman bir araya gelmelerinde ya da getirilmelerinde fayda vardır. Bu sayede öğrenciler, kendisiyle diğer öğrenciler arasında mukayese yapabilmektedirler.

Ancak etüt çalışmalarının amacı ve bu çalışmalardan beklenen sonuçlar iyi belirlenmelidir. Etüt çalışmalarının zorunlu hale getirilmesi, ek derse dönüştürülmesi, öğrenciyi rahatlatan bir ortam sağlama yerine, onu daha da huzursuzlaştıran bir içerik kazanması, etüt çalışmalarında umulan yararları boşa çıkarmaktadır.

Etüt yapılan çalışma ortamının öğrencilerinin kendilerini rahatça ifade edebildikleri bir içerik kazanmalıdır. Kaynak yönünden öğrenciler, aradıklarını bulabilmelidirler. Çalışma, sessiz ve serbest olmak üzere 2 bölüm halinde düzenlenmeli. Sessiz bölümde her öğrenci, özel ödevleriyle ilgili çalışmalı, serbest bölümde isteyen öğrencilerin grup çalışması yapabilecekleri doğal bir müzakere ortamı oluşturulmalıdır.


SIFIRLAMA NEDİR

 

Sıfırlama programı nasıl uygalanır?

Sıfırlama programı çok detaylı bir programdır. Aşağıdaki açıklama özet niteliğinde bilgi amaçlı kısa bir açıklamadır.

Örneğimiz matematik olsun; Matematik testinden soruların yarısını doğru yapabiliyorsanız sisteme başlayabilirsiniz.
(İstediğiniz dersden başlayabilirsiniz. En kolay dersden başlamanız tavsiye edilir.)

İlk iş olarak, denemenin sadece matematik sorularını çözüyorsunuz. (Geometri ayrı bir ders olarak alınacak) İlk denemede yaklaşık 30 soruda 20 doğru 10 boş veya hatalı sorunuz olduğunu kabul edelim. Bu boş veya hatalı soruların çözümlerini öğrenin. Bir sorunun çözümünü öğrenmek için en fazla 10 dakika ayırın. Öğrenemediyseniz o soruyu atlayın.

Aynısını 2. denemede, 3. Denemede,… yapın. bu şekilde günde en az 1, en fazla 4 matematik denemesi yapılacaktır. 28. denemeye geldiğinizde hata yapma oranınız sıfıra yaklaşır, dersin bütününü de öğrenmiş olursunuz. Ve YKS AYT DGS ALES KPSS TÖS formatına uygun hazırlanmış olursunuz. Bu çalışma metodu ile matematiği en fazla 1 ayda halletmiş olursunuz. Tüm derslerin tamamını ise, 3.5-5 ay gibi bir sürede tamamlamış olursunuz.


Matematikkafe.com

Kaynak: Davut Aksoy

Sıfırlama hakkında daha fazla bilgi için iletişim bilgileri:
İstanbul için: 0505 57843 10, (Davut Bey)
Kocaeli, Eskişehir ve Bilecik için: 0532 700 10 04, (İbrahim Bey)


Yorumlar - Yorum Yaz