• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/istanbulmatematikkafe/
  • https://twitter.com/MatematikKafe

SINAVLARA HAZIRLIK SÜRECİ-1

matematikkafe.com

SINAVLARA HAZIRLIK SÜRECİ matematikkafe.com

Eğer derslerden sınav sistemine uygun hazırlanmazsanız, zorluk çekersiniz. Şimdiye kadar, sınav formatına uygun hazırlanmadık mı dediğinizi duyar gibiyiz. Anlatacaklarımızı okuduktan sonra bize hak vereceksiniz.

Önce şunu söyleyelim; herhangi bir dersten iyi net çıkarabilmek için, o dersin müfredatının tamamını bilmeniz gerekmiyor mu? Bir dersin sınavda size her noktası sorulmuyor mu? Hatta konular iç içe sokularak dipnotları bile soru haline getirilmiyor mu? Peki, eğer böyleyse sizin bir dersin tamamını, özet olarak da olsa bilmeniz gerekmiyor mu?

Bunu şu anda uyguladığınız programda yapabiliyor musunuz, tabii ki hayır. Örneğin, her konun sonundaki tüm soruları çözmeye kalkıyorsunuz. (Aslında her konudan sonra 1 test çözmeniz yeter çünkü öncelikli olarak tüm konuları bir an önce bitirip tüm kitabın özet bilgisine sahip olmanız gerekiyor.)

Diğer bir hata da konuları 9-10 aya yayarak öğreniyorsunuz. Peki bir romanı 9-10 aya yayarak okumaya çalışırsanız, bir şey anlayabilir misiniz? Kopukluk olur dediğinizi duyar gibiyiz… Peki okullarda, dershanelerde konuları bu kadar süreye yayıp bitirmiyor musunuz? Ondan sonra sürekli konu öğreniyorum ama puanım bir türlü istediğim oranda artmıyor diyorsunuz.

Puanınızın artmamasının sebebi sadece sizin iyi çalışmamanızdan mı yoksa sizin uyguladığınız programdan mı kaynaklanıyor?

Bizce uyguladığınız program sizi verimsizliğe itiyor. Birinci hafta bir konu, ikinci hafta başka bir konu, sürekli doldur boşalt… Oysaki sınav sorularını yapabilmek için, bütün müfredatın özet olarak beyninizde olması gerekiyor. Şu andaki sisteminizde bu mümkün mü? Tabii ki değil… Çünkü dershane sistemi buna izin vermiyor.

Ama siz bu verimsizliğin üstesinden gelebilirsiniz. Ücretsiz deneme derslerimize geldiğinizde nasıl çalışmanız gerektiğini anlatacağız; bildiğiniz çalışma sistemlerinden çok farklı olarak.

Seviyeniz ne olursa olsun, tüm derslerden kolaylıkla hatasız hale gelebilirsiniz. Bunu okuduğunuzda şaşırdığınızı görür gibiyiz, ama sistemimizi gördüğünüzde hak vereceksiniz.


Hazırlayan: matematikkafe.com

İletişim için tıklayınız

İlgili makaleler

Sınavlara Hazırlık Süreci Nasıl Olmalıdır

Yeni Sınav Konuları

Yorumlar - Yorum Yaz